2. Străbaţi de multe ori lumea, căutând un anume loc din care să poţi veghea ca valurile vremii să nu îţi şteargă speranţa scrisă pe petale de flori. Lacrimă în timp.
Ce frumos spus! Ce ar fi viata fara sperante, vise? Haladuim in cautarea menirii noastre si a unui colt de lume-n care sa ne rostuim!...O viata intreaga cautam sperand sa gasim ceea ce ne dorim spre a ne inflori sperantele si visand ca-n timp sa nu mai lacrimam... (C. Mirela E.)
Ce frumos spus! Ce ar fi viata fara sperante, vise? Haladuim in cautarea menirii noastre si a unui colt de lume-n care sa ne rostuim!...O viata intreaga cautam sperand sa gasim ceea ce ne dorim spre a ne inflori sperantele si visand ca-n timp sa nu mai lacrimam... (C. Mirela E.)
RăspundețiȘtergere